Välkommen att kontakta oss

Vill du komma i kontakt med oss så hittar du våra kontaktuppgifter nedan. Vi försöker svara så snart vi har möjlighet.

Är du intresserad av att bli leverantör –  fyll i vårt formulär nedan.

Vårt team

Kaia Puusepp

Projektledare
Project Manager
+ 46 70 828 51 30
kaia@e2c.se

Kaia arbetar med projektledning, upphandling och projektering. Hon har en bakgrund inom internationell med spetskompetens inom upphandling och avtalsjuridik. Kaia har arbetat många år inom byggranschen och är en driven projektledare.

”Ordning och reda är en del av mitt DNA och jag trivs allra bäst när jag får arbeta med projektstyrning. Jag skulle beskriva mig själv som systematisk, detaljfokuserad och lyhörd.”

Joakim Sternander​

Projektledare, ägare
Senior Project Manager, owner

+ 46 73 388 60 05
joakim@e2c.se

Joakim är ägare och arbetar som projektledare. Han är civilingenjör och har arbetat inom samhällsbyggnad i snart 25 år. Joakim har bred erfarenhet av projektering, projektledning och projektutveckling.

”Jag drivs av att lösa saker. Finns det ett problem så löser jag det. Får det att fungera helt enkelt.”

Jörgen Hultmark, E2C

Jörgen Hultmark

Projektledare, vd och ägare
Senior Project Manager, CEO, owner
+46 70 602 19 62
jorgen@e2c.se

Jörgen är vd, ägare och arbetar som projektledare. Han har under många år arbetat på ledande positioner inom byggbranschen och har lång erfarenhet av projektstyrning och organisation. Framför allt har Jörgen arbetat med totalentreprenad och samverkan genom åren.

”Effektivitet. Det är grunden till projekten blir ekonomiskt hållbara. Vägen dit går genom noggrant förarbete och analys som ger beredskap att hantera oväntade händelser i en alltmer oförutsägbar omvärld.”

Gustaf Frisell

Sales manager
+46 72 172 46 24
gustaf@e2c.se

Stefan Berzelius på E2C

Stefan Berzelius

Biträdande projektledare/
Project manager assistent
+ 46 70 090 92 03
stefan@e2c.se

Sara Pedersen

Biträdande projektledare/
Project manager assistent

+46 707 91 98 88
sara@e2c.se

Vi förstärker E2C-teamet

Caroline Karlsson, E2C. Foto: Satu

Caroline Karlsson

Ekonomi
+ 46 76 213 77 71
caroline@e2c.se

Carina Forster Dejin

Marknad/information
Marketing/Information

carina@e2c.se

Vill du blir leverantör till våra projekt?

Vi sköter upphandling av alla underleverantörer i våra projekt. Allt från konstruktionsritning till sista elinstallation. Vill du bli vår underleverantör och få förfrågan? Skicka då en intresseanmälan till kaia@e2c.se eller fyll i nedanstående formulär.